دسته بندی :

آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما

ما را فالو کنید

سعادت را می‌توان در اِزای درد و خستگی، ارزان به‌دست‌آورد

سعادت را می‌توان در اِزای درد و خستگی، ارزان به‌دست‌آورد (لئو تولستوی)

سعادت یعنی:بهروزی، خوشبختی، نیک بخت شدن!!!!!

این جمله از تولستوی را باید با آب طلا نوشت. خیلی ها فکر می کنند که بدون تلاش می توان به موفقیت رسید، و گروه بعدی که این را می دانند فکر می کنند با تلاش کم موفقیت حاصل می شود! دسته بعدی هم مدتی تلاش می کنند و بعد از نتیجه ندیدن بدون اینکه علت را جویا شوند از خیر موفقیت و سعادتمند شدن می گذرند.

 

همه ما تا کنون ورزش کرده ایم معمولا در دویدن دقایق و دور های اول راحت است ولی وقتی زمان می گذرد و دور ها بیشتر می شوند کم کم انرژی ما از دست می رود و ما احساس خستگی می کنیم، می توانیم کنار بکشیم ولی آنهایی که می ایستند نتیجه می بینند.

 

از زمانی که خستگی سراسر وجود ما را می گیرد و حسابی شروع به عرق کردن می کنیم اتفاق های خوب شروع می شود. بدن انسان شروع به چربی سوزی می کند و ورزیده می شود.

 

در هر رشته و مهارتی همین طور است وقتی که ما تلاش می کنیم سختی می کشیم و با چالش ها رو به رو می شویم تازه پیشرفت می کنیم.

 

اگر کار نویسندگی راحت بود که همه حالا نویسنده بودند! پس اگر شما در این راه پا گذاشته اید هیچگاه دنبال راه های سریع رسیدن به هدف نباشید این ها همه کشک است.

 

از طرف دیگر خیلی از ما به راحتی می خواهیم بدون آن که سختی زیادی بکشیم سریع نویسنده شویم. انتظار داریم همان داستان اولمان شاهکار در بیاید و هیچگاه نیازی به بازنویسی دوباره نداشته باشیم. بعد از آنکه متن ما بازخورد دلخواهمان را نگرفت می گوییم من استعداد نویسندگی ندارم فلانم بهمانم و…

 

پارسال وقتی وبلاگ قبلی ام را راه انداختم و  روزانه نویسی را شروع کردم بعد از یک ماه آن را کنار گذاشتم چون بازخورد و نظری نمی دیدم و دلسرد شده بودم و کار وبلاگم را رها کردم. من همیشه وقتی سرم شلوغ بود مجبور می شدم آخر هفته ها به سراغ وبلاگ شاهین کلانتری عزیز بروم و پست هایش را می خواندم، تا این که یک روز با خودم گفتم وبلاگ شاهین کلانتری که با جادو به اینجا نرسید بلکه با تلاش و روزانه نویسی های او بود که تا اینجا رشد کرده. اگر نوشتن برای من سخت و زمان بر بوده پس همین مشکل را او هم داشته و با آن مقابله کرده و حالا به جای که انتظارش را داشته رسیده.

 

این پست در آینده بروز می شود ❤

 

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*

    نوزده + 5 =