دسته بندی :

آخرین مطالب سایت

اینستاگرام ما

ما را فالو کنید

تغییر به سبک پاندا !

 

تغییر به سبک پاندا! اما، چرا پاندا؟

 

خب اول از همه یکم بیشتر در مورد این خرس سیاه و سفید براتون بگم تا بعد به بحث امروزمون برسیم.

 

خب، شما فکر می کنید پاندا گیاه خوار هست؟ بله پاندا گیاهخوار هست ولی در رده جانداران گوشت خوار قرار داره! این خرس ناز هم مثل اقوام خودش زمان های قدیم گوشت خوار بوده ولی حالا گیاه خوار هست. گفته می شه در زمان هایی که کمبود گوشت برای این جانور یک مشکل اساسی می شه اون به گیاه خواری روی میاره! با اینکه سیستم گوارش اون برای گیاه مناسب نیست اما، از اونجایی که سیستم گوارشی قوی داره موفق به حضم بامبو می شه و الان دیگه با بامبو مشکلی نداره!

 

زمانی مردم چین به پانداها خوک سیاه و  سفید می گفتند!و اون ها رو می کشتند ولی حالا اون بعد از اژدها دومین نماد رسمی این کشور به حساب می یاد!

 

پانداها از حدود 2 تا 3 میلیون سال قبل بر روی کره زمین زندگی می‌کردند و الان هم گفته می شه که چین اون رو از خطر انقراض نجات داده! حقایق جالب زیادی برای این حیوان نازنین وجود داره ولی امروز من می خوام به تغییر به سبک پاندایی بپردازم!

 

خب به طول سن طولانی پاندا ها نگاه کنید و حالا به تغییر رژیم غذایی شون به سمت گیاه خواری و بعد هم که ظاهرا نتونستند از اون دل بکنند و اون رو مناسب تر از گوشت دیدند!

 

برای ما هم همینطوره و برای کمپانی های بزرگ هم همینطور! خیلی از کمپانی های بزرگ مجبور شدند تا در شرایط بحرانی از خیلی چیز ها دست بکشند و یا ضرر کنند و چیز های جدید رو یاد بگیرند و به دست بیارند.

 

مثلا کمپانی لینکداین یک رکود بزرگ تاریخی رو پشت سر گذاشت، اون زمان ظاهرا یکی از این حباب ها ترکیده و خیلی از کمپانی ها ورشکسته شدند! اما، الان جزو یکی از سودرسان ترین کمپانی های جهانی هستش. ( یه روز اگر عمری باشه کامل بهش می پردازم)

 

علاوه بر اون شرکت ها در شرایط مختلف با اضافه کردن و یا حذف کردن بعضی از قابلیت ها به خودشون بوده که تونستند ثابت قدم بمونند یا به جلو حرکت کنند!

 

ما هم برای پیشرفت باید اینطور عمل کنیم. مثلا وقت زیادی به کیبورد زل میزنیم و بعد آروم آروم تک انگشتی شروع به تایپ می کنیم. و یا چند ساعت به شنیدن آهنگ و دیدن فیلم و سریال سپری می کنیم و بعد انتظار داریم که سر موقع پروژه تحویل بدیم یا روزانه یک نوشته منتشر کنیم. 

 

ما خیلی از عادت ها و رفتار های خوبی در خودمون داریم ولی باید اون ها رو کشف کنیم و با تمرکز بر روی توسعه فردی خودمون هر روز به سمت پیشرفت قدم برداریم.

 

خیلی از عادت ها و رفتار ها باید در ما تغییر کنند اضافه بشوند و یا حذف شوند. امروز بعد از خواندن این پست تعدادی از عادت های خوب و بد تون رو روی کاغذ بنویسد و بعد هم کار هایی که دوست دارید انجام بدید و عادت هایی رو که دوست دارید رو در ستون کنار اون بنویسد و ببینید چه چیز هایی رو باید حذف و یا اضافه کنید.

 

    پاسخ دهید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند*

    شانزده − دوازده =